Pięć produktów, które obniżą poziom cholesterolu

Zbyt wysoki poziom cholesterolu jest niekorzystny dla naszego zdrowia. Chociaż niekorzystny to określenie zbyt delikatne. Cholesterol ponad normę prowadzi do wielu chorób, w tym chorób serca. Badajmy się, bo czasem taki podwyższony lub wysoki poziom złego cholesterolu nie daje żadnych objawów.

Oto pięć produktów, które pomogą obniżyć poziom cholesterolu. I oczywiście, konsultujmy się z lekarzem, bo wysokie wartości frakcji LDL i cholesterolu całkowitego wymagają konsultacji lekarskiej.

1. Jabłko

Jedno jabłko dziennie obniża poziom cholesterolu. To dzięki pektynom i polifenolom. Jedzmy jabłka ze skórką, surowe i te kwaśniejsze. Jabłka są dostępne cały rok, nie są drogie, dlatego wdrożenie ich do codziennej diety nie wydaje się zadaniem trudnym…

2. Ostropest

Napar z ostropestu, zmielone nasiona, kapsułki, olej tłoczony na zimno – w tych formach możemy przyjmować ostropest. Ta roślina oczyszcza krew, odtruwa i korzystnie wpływa na wątrobę. Znana od dwóch tysięcy lat, pomaga i dzisiaj. Warto docenić jego niecenione właściwości.

3. Czosnek

Niektórzy uwielbiają jego smak, inni narzekają na przykry zapach. Tych ostatnich przekona zapewne fakt, że czosnek działa nie tylko antybakteryjnie, ale i obniża poziom złego cholesterolu. Nie tylko likwiduje złogi w naczyniach krwionośnych, ale i zapobiega tworzeniu się nowych. Czosnek należy jeść świeży, posiekany na przykład na kanapce. Na kolację, by w ciągu nie czuć dyskomfortu…

4. Cynamon

Cukrzycy wiedzą, że cynamon obniża poziom glukozy we krwi. Okazuje się, że obniża również cholesterol LDL. Wystarczy niewiele – pół łyżeczki dziennie. Ryż z jabłkiem i cynamonem będzie idealnym daniem dla osób z podwyższonym poziomem cholesterolu.

5. Awokado

Już jedno awokado dziennie obniża poziom cholesterolu. Obniża ciśnienie i korzystnie wpływa na nasz wzrok. Idealny owoc dla chorujących na miażdżycę. Dodane do sałatki lub pasty będzie dobrym i zdrowym urozmaiceniem niejednej potrawy.

Pamiętajmy, że w przypadku chęci obniżenia cholesterolu przyda się także wykonywanie aktywności fizycznej. Więcej porad w tym temacie można przeczytać na blogu www.wzdecia.pl.