Cykoria i jej nieoceniony udział w zdrowej diecie

Ta sezonowa roślina może nas zaskoczyć swą wartością odżywczą, a regularne korzystanie z jej właściwości każdemu z nas przyniesie wiele korzyści. W jaki sposób cykoria może pomagać nam w walce o zachowanie dobrej formy? Dlaczego warto sięgać po nią regularnie?

Cykoria – podstawowe informacje

Cykoria to niezwykły dar natury, dzięki któremu nasz organizm może skuteczniej chronić się przed wieloma podstępnymi schorzeniami. Roślina ta jest bardzo dobrym źródłem wielu witamin i minerałów. Można w niej znaleźć m. in. sód i potas, nie brak w niej również magnezu, manganu i żelaza.

Tego nie wiedziałeś o cykorii

Cykoria jest też bardzo dobrym źródłem cynku oraz witamin z grupy B. Dlaczego warto włączyć tę roślinę do swej diety? Bo ma ona doskonały wpływ na proces powstawania czerwonych krwinek. Zdrowa dieta, w której cykoria pojawia się regularnie, wpłynie też pozytywnie na nasza wątrobę, trawienie oraz na pracę nerek. Sięganie po cykorię zalecane jest też tym osobom, które chcą w naturalny sposób wspierać swą urodę. W jaki sposób ta roślina wpływa na nasz wygląd? Sięganie po cykorię to najprostszy sposób na dostarczenie do organizmu sporych ilości witaminy A. Substancja ta ma doskonały wpływ na stan skóry oraz na jej koloryt, zatem dodatek cykorii w diecie każdemu z nas wyjdzie na dobre.

Jeśli lubisz cykorię, to na pewno zasmakuje Ci sałatka z czerwonej cykorii. Warto jej spróbować, gdyż jest zaskakująco pyszna i bardzo zdrowa.

A w jaki sposób można korzystać z niezwykłych właściwości tej rośliny? Znane są coraz liczniejsze przepisy na sałatki oraz surówki, w których cykoria pojawia się jako jeden z ważniejszych składników. Dodatkami, które idealnie komponują się z tym darem natury, są orzechy oraz ser. Warto też sięgać po takie dodatki, jak surówka z cykorii, jabłek, selera i kiszonego ogórka. To moc witamin, dzięki którym nasz organizm będzie sobie lepiej radził z codziennymi wyzwaniami.