7 branż, które powinny używać worków filtracyjnych

Czy jesteś ciekaw, które branże potrzebują efektywnych systemów filtracji, aby poprawić jakość powietrza i produktów końcowych, które dostarczają klientom? Być może jesteś również ciekaw, w jaki sposób worki filtracyjne mogą poprawić twoje środowisko pracy – i zapewnić pracownikom możliwość łatwego oddychania. Przedstawiamy 7 branż, które wykorzystują worki filtracyjne, a także inne rodzaje systemów filtracyjnych. Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się w jakich branżach dobra filtracja jest istotna.

Worki filtracyjne w transporcie

Wiele osób nie przestaje myśleć o tym, ile brudu i kurzu powstaje w wyniku transportu, z którego korzystamy na co dzień. Jeśli pracujesz w branży transportowej, zanieczyszczenia pojazdów i zła jakość powietrza mogą poważnie wpłynąć na wyniki finansowe firm transportowych. Dlatego powstały worki filtracyjne, z różnego tworzywa, z których wiele doskonale sprawdza się w branży transportowej, szczególnie przy załadunku towaru luzem. Oprócz systemów filtracji, warto również przyjżeć się sprzętowi wyciszającemu, który można umieścić nad silnikami lub dmuchawami.

Worki filtracyjne w przemyśle wytwórczym

Inną branżą, która w dużym stopniu opiera się na odpowiednich workach filtracyjnych, jest przemysł wytwórczy. Oczywiście, w zależności od towarów i produktów wytwarzanych przez fabrykę, ich potrzeby filtracyjne mogą być różne. W niektórych przypadkach fabryki i zakłady mogą potrzebować jednego, ogromnego filtra. Innym razem mogą skorzystać z licznych filtrów umieszczonych w całym obszarze roboczym. Filtry powinny być również umieszczone na sprzętach używanych w fabryce.

Zastosowanie worków filtracyjnych w przemyśle spożywczym

Od worków filtracyjnych do zbierania pyłu, aby utrzymać żywność czystą, po pokrywy silosów, przemysł przetwórstwa spożywczego stosuje wszelkiego rodzaju metody filtracji. Ponieważ choroby i alergie związane z żywnością są powszechne, wiele zakładów przetwórstwa spożywczego przygląda się bliżej sposobom radzenia sobie z potencjalnym zanieczyszczeniem. Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o trzymanie znanych alergenów z dala od jedzenia. Oprócz projektowania nowych worków od podstaw, do obecnych worków filtracyjnych można dodać różne akcesoria, jak łaty do noszenia, wiszące pętle i inne, aby zwiększyć ich skuteczność. Produkty takie jak rękawy z tkaniny, osłony wentylatorów, a nawet ściereczki do przenośników taśmowych mogą pomóc w zapobieganiu zanieczyszczeniu żywności.

Worki filtracyjne w obróbce drewna

Przemysł drzewny jest bardzo specyficzny, jeśli chodzi o potrzeby w zakresie odpylania. Nie chodzi tylko o zapewnienie, że stolarze mogą swobodnie oddychać, używając worków filtracyjnych do narzędzi w swoich warsztatach. Chodzi również o stworzenie bezpiecznego środowiska. System filtracji nie tylko zbiera wióry i pył ze szlifowania i piłowania. Powinien być również wystarczająco mocny, aby filtrować czyste powietrze z powrotem do warsztatu. Potrzebny jest do tego kompleksowy projekt zarządzania zanieczyszczeniami w warsztacie. Odpowiedni filtr może zrobić dużą różnicę w komforcie pracy.

Materiały filtracyjne w przemyśle farmaceutycznym

Kiedy dochodzi do zanieczyszczenia leków, może to mieć poważne konsekwencje zarówno dla firmy, jak i użytkowników produktów. Firmy farmaceutyczne tracą mnóstwo pieniędzy, i reputacji ze względu na problemy z czystością linii produkcyjnej. Na szczęście odpowiednie rodzaje worków filtracyjnych mogą pomóc w zapobieganiu temu niebezpiecznemu zanieczyszczeniu. Worki filtracyjne zapewniają, że leki pozostają tak czyste, jak to tylko możliwe.

Worek filtracyjny w oczyszczaniu ścieków

Odzyskiwanie wody pitnej jest bardzo istotnym lementem dbania o środowisko. Worki filtracyjne wykonane z poliestru i filcu polipropylenowego mogą w tym pomóc. Również worki nylonowe z monofilamentu zapewniają najwyższy stopień filtracji wody.

Worki filtracyjne w przemyśle malarskim

Jeśli prowadzisz jakąkolwiek firmę zajmującą się malowaniem, zdajesz sobie sprawę, jak łatwo jest wdychać zanieczyszczenia podczas pracy. Czasami nawet odpowiedni sprzęt ochronny, taki jak maski, może nie wystarczyć. Dlatego potrzebny jest mocny filtr, aby chronić zdrowie, ponieważ wdychanie tych zanieczyszczeń jest niezwykle niebezpieczne. Chodzi również o to, aby gotowy produkt, który oferujesz klientom, wyszedł idealnie. Nie chcesz, aby rzeczy takie jak kurz i pył gromadziły się na powierzchni, którą pomalowałeś, narażając na szwank wykonaną pracę.

Od branży transportowej po świat obróbki drewna, filtracja jest potrzebna w wielu gałęziach przemysłu. Oprócz worków filtracyjnych jest to również szeroka gama innych materiałów filtracyjnych (takich jak rękawy filtracyjne, kieszenie filtracyjne, kosze wsporcze, filtry patronowe i inne) zawierająca różne tkaniny i włókniny filtracyjne. Bez względu na to, w jakiej branży pracujesz, nawet w domu, jakość powietrza ma ogromne znaczenie. Dlatego warto zadbać o czyste powietrze w każdym miejscu już dziś.

Jeżeli nie wiemy jakie worki filtracyjne będą odpowiednie dla naszego przemysłu, z pewnością pomoże producent worków filtracyjnych. Jednym z największych z nich w Polsce jest Gwarant Eko Gekofiltration, posiadające w swojej ofercie szeroki wybór worków filtracyjnych, a także innych urządzeń do filtracji. Zapewnia najwyższą jakość produktów, oferując filtry workowe w standardowych rozmiarach, jak i workach na zamówienie.