Otręby konopne – dlaczego warto je jeść?

Jeżeli kiedykolwiek w swoim życiu próbowałeś się odchudzać, zapewne słyszałeś już o otrębach pszennych, albowiem to właśnie ich zwiększone spożycie zalecają pacjentom niemalże wszyscy dietetycy. Takie otręby bywają nawet lepsze od popularniejszych płatków owsianych.

Cenne źródło błonnika – otręby konopne

Są bogate w błonnik, świetnie przyswajalne przez organizm, a przy tym mają na tyle neutralny smak, że można je dodać niemalże do wszystkiego, bez żadnych problemów przemycając je do codziennej diety. Jeżeli jednak od wybieranych produktów oczekujesz jeszcze wyższej jakości, tym razem sięgnij po otręby konopne i zastąp nimi dotychczas spożywane otręby pszenne. Tylko na tym zyskasz! Pszenne otręby są oczywiście zdrowe, bo gdyby takie nie były, dietetycy raczej nie ośmieliliby się ich polecać, ale nie da się ukryć, że z otrębami konopnymi one nie mają nawet co konkurować, bo w tej rywalizacji będą wypadać bardzo słabo.

Chyba wszystkie odmiany otrębów, jakie tylko występują na rynku, są źródłem przede wszystkim błonnika pokarmowego. Właśnie z uwagi na obecność tej substancji warto je spożywać i warto to robić przede wszystkim na diecie odchudzającej. Otręby konopne też ten błonnik zawierają. Jeżeli umieścisz je w jakimś posiłku, będziesz po nim na pewno mocno najedzony, a dzięki temu twoja ochota na podjadanie wyraźnie się obniży, co jest bardzo ważne, bo przecież odchudzanie bywa trudne głównie z tego powodu, że na diecie trudno jest się oprzeć pokusie zjedzenia czegoś słodkiego, tłustego czy ogólnie rzecz biorąc zakazanego. Żywność konopna świetnie syci.

Ponadto ona naprawdę efektywnie odżywia twój organizm, a gdy dania wprowadzają do niego potrzebne ci substancje odżywcze, ty od razu robisz się mniej głodny. Twoje zainteresowanie mogą też wzbudzić pewne dodatkowe substancje kryjące się w otrębach pszennych, takie jak witaminy z grupy B, substancje mineralne albo nienasycone kwasy tłuszczowe czy po prostu minerały.

Więcej o dietach i odchudzaniu przeczytasz w serwisie https://www.argumenty.pl/.

Podsumowanie artykułu o otrębach konopnych

Żywność konopna zdecydowanie jest zdrowa! Jeżeli dalej zastanawiasz się nad tym, czy warto po nią sięgać, teraz wybór powinien być dla ciebie prosty.