Butelka filtrująca wodę przyjaciółką naszej planety

Ziemia każdego dnia boryka się z plastikowymi odpadami. Zielone zakątki coraz częściej zamieniają się w wysypiska śmieci. Problem ten dotyka wszystkie kontynenty, oceany, a nawet góry. Tylko działania eco friendly mogą pomóc nieco zmniejszyć skalę tych oddziaływań.

Ekologiczny styl życia nie musi być od razu rewolucją. Wystarczy zacząć od małych kroczków. Odpowiednia segregacja, przemyślane zakupy, czy sięganie po kranówkę to już coś!

Niewiele osób wie, że woda kranowa jest w pełni zdatna do picia. Warto jednak zawsze poddać ją wcześniejszej filtracji! Dzięki temu potencjalne zanieczyszczenia znikną. A co może przypłynąć do kranu z rurociągów? Przede wszystkim pestycydy, chlor oraz ołów. Jednakże sytuacja ta zależy od regionu Polski, w którym przebywamy.

Dbanie o zdrowie można śmiało połączyć z chronieniem przyrody! Aby nie trudzić się w domową oczyszczalnię, lepiej zainwestować w butelkę filtrującą wodę. Ten niewielki, poręczny gadżet to prawdziwy must have! Zawsze i wszędzie można ją mieć przy sobie i szybko ugasić pragnienie- nie wydając przy tym złotówki! A co ważniejsze, bez potrzeby udawania się do sklepu!

Aby być zero west postawmy na model ze szkła, najlepiej z recyklingu! Wiele modeli zapewnia wymienialne filtry. Udogodnieniem są także uchwyty na korku, albo na środku butelki. Dzięki temu sprawdzi się szczególnie na siłowni, czy na spacerze!

Butelka filtrująca wodę to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy zapominają o nawadnianiu. Już dziś sprezentujmy go mamie, babci, czy dziecku! Postawmy kroczek w stronę wyeliminowania plastikowej wody butelkowanej ze sklepów! Niech żyje planeta!